Stránky prezentující SDH Krásné Pole,jeho techniku,činnost,kontatky a služby pro veřejnost.
CIMG0971.JPG
62278_128651860520540_126391747413218_176685_5686712_n.jpg
CIMG0991.JPG
Požární hlídka Čez Aréna
Dne 15.2. se uskutečnil koncert kapely "Kryštof" ve vítkovické Čez aréně, kde naše jednotka bylo poslána jako požární hlídka. Na místě koncertu neproběhl žádný problém.
Plužení komunikací Ostrava
Dne 31.3. byla jednotka povolána na plužení komunikací v Ostravě. Jednotka najezdila necelých 310 Km.
Požár restaurace Krásné Pole
Noční zásah

Noční zásah

zdroj : požáry.cz
Jednotka po oslavách svého 120.výročí od založení SDH Krásné Pole dne 19.5. vyjížděla na ohlášený požár restaurace "U Čestmíra". Jednotka byla o této události informována dříve díky neznámému řidiči který projížděl kolem místa požáru. Tudíž jednotka na místě byla s velkým předstihem (dle informací více než 7 minut) a za pomocí páčidla, zpřístupnila objekt pro zahájení hasebních prací utočným proudem C. Po příjezdu HZS jednotek z Poruby a Zábřehu, otevření bočního vchodu a rozvinutí dalšího proudu. Jednotka po uhašení setrvala do 6:00 následujícího dne.
Požár stohu Krásné Pole
Dne 27.4. jednotka vyjížděla na ulici Opavská k nahlášenému požáru stohu. Po příjezdu na místo zásahu jsme provedli průzkum místa zásahu poté jsme rozvinuli útočný proud C a zahájili hasební práce , po uhašení ohniska požáru za pomoci hrábí a kopáčů rozhrnuli zbytek stohu a poté prolili vodou po důkladném ohledání místa zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.
Požár stodoly Martinov
Požár stodoly

Požár stodoly

zdroj: požáry.cz
Jednotka dále vyjížděla dne 17.6. k požáru stodoly v Ostravě - Martinově. Jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody,hasební práce proudem C,doplňování CAS HZS z hydrantu vedle restaurace "u Besucha" (cca 25 tisíc litrů.),střídání členů,rozebírání střešní konstrukce mot.pilou Husquarna. Zásah byl o to složitější že panovaly vysoké teploty. Jednotka na místě setrvala zhruba 12 hodin.
Požár pole Děhylov
požár pole

požár pole

zdroj : JSDH Krásné Pole
Dne 7.8. jednotka vyjížděla k požáru pole v obci Ostrava - Děhylov. Za pomoci lafetové proudnice jsme zabránili šířeni požáru a poté dohasili vysokotlakým proudem. Více informací k události na serveru požáry.cz
Požár seníku Poruba
seník

seník

zdroj : JSDH Krásné Pole
Dne 27.8. jednotka vyjížděla k požáru seníku v JZD Ostrava - Poruba. Po příjezdu na místo, zřídila stanoviště pro dopravu vody na blízkém rybníku. Po 21.hodině se obsazení jednotky vystřídalo a na rozkaz VZ zrušila své stanoviště a pomáhala ochlazovat střešní konstrukci a nechat kontrolovaně vyhořet seník za pomocí 3 utočných proudu a střídala se s jednotkou ze stanice Zábřeh. Střídání s jednotkou HZS probíhalo cca co hodinu. Na místě jsme zůstali další den kde jsme vystřídali pozici CAS od HZS a byli jsme schopni zůstat i den třetí ale na pokyn VZ jsme byli odveleni zpět na základnu.
Požár dílny Krásné Pole
Dne 12.9. jednotka vyjížděla k požáru dílny v obci Krásné Pole na ulici Záuliční. Po příjezdu na místo zásahu jednotka pomocí vysokotlaku uhasila ohnisko požáru a pomáhala vyklidit dílnu ve které se nácházely motocykly,kola a další majetek. Setrvala na místě události do dalšího dne,kdy za pomocí zapůjčené termokamery prováděla průzkum zda-li nedošlo k opětovnému zahoření.
Spadlý strom přes koleje Krásné Pole
Poslední výjezd v tomto roce jednotku čekal dne 6.12. v brzkých ranních hodinách kdy došlo k zřícení stromu na koleje tramvajové linky č.5 směr Kyjovice.
Jakékoliv dotazy ohledně sboru,techniky či stránek posílejte na email - sdh-krasnepole@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one